ÚVOD

Ročník 2018

FESTIVAL BENNEWITZ má své nezastupitelné místo v kulturních aktivitách města i regionu. Nese jméno vynikajícího českého houslisty, dirigenta a hudebního pedagoga, dlouholetého ředitele Pražské konzervatoře Antonína Bennewitze (1833–1926).

Festival je přehlídkou vynikajících interpretů v oblasti vážné hudby, a to jak z řad profesionálů, tak amatérů. Koná se nejenom v České Třebové, ale také v rodišti Antonína Bennewitze – v nedaleké obci Přívrat.

Záštitu nad FESTIVALEM BENNEWITZ každoročně přebírají ministr kultury ČR, hejtman Pardubického kraje či starosta města Česká Třebová.

Dramaturgickou radu festivalu řídí houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který je také patronem festivalu.

Založen byl v roce 1998 a do roku 2016 užíval delší název Hudební festival Antonína Bennewitze.

 

PROGRAM FESTIVALU / 2018

STŘEDA
18. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – NA VIVALDIHO!

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle a role Antonia Vivaldiho, JULIE SVĚCENÁ – housle; ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ – role Anny Giro a Camilly Vivaldi; VIRTUOSI PRAGENSES COLLEGIUM Unikátní koncert s divadelními prvky, ve kterém přední čeští virtuosové hrají nejen původní hudební party – aneb Co jste o Antoniovi možná nevěděli… Antonio Vivaldi. Fenomenální houslista, nadčasový skladatel nebo i život milující muž… Scénář: Zdeňka Žádníková Volencová, členka Dejvického divadla v Praze… Festivalová premiéra! Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, resp. v Informačním centru MěÚ či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 300,- Kč, předplatitelé KPH 150,- Kč


ČTVRTEK
19. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – VE ZNAMENÍ TANGA!

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle a průvodní slovo, LADISLAV HORÁK – akordeon, RADEK KRAMPL – vibrafon, VÍT ŠVEC – kontrabas Strhující rytmy Jižní Ameriky, klasika i swing – to vše v podání renomovaných českých interpretů! Festivalová premiéra! Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, resp. v Informačním centru MěÚ či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 200,- Kč, předplatitelé KPH 100,- Kč


PÁTEK
20. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – CHRÁMOVÝ GALAKONCERT

PAVEL SVOBODA – varhany, VLADIMÍR REJLEK – trubka, JAROSLAV SVĚCENÝ – housle; OTAKAR BROUSEK ml. – recitace Slavnostní festivalový večer, který připomene i 100. výročí založení Československa. Předprodej vstupenek v Informačním centru MěÚ a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Kostel sv. Jakuba Většího / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 150,- Kč, předplatitelé KPH 75,- Kč


SOBOTA
21. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – ŠANSON V GALA

RENATA DRÖSSLER – zpěv, PETR OŽANA – klavír, JAROSLAV SVĚCENÝ – housle; ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ VOLENCOVÁ – mluvené slovo, flétna; autorka scénáře Koncertní multižánrový projekt, ve kterém nečekaně zažijete takřka všechny druhy emocí v průběhu jednoho večera. Renata Drössler je dnes první dámou českého šansonu. Festivalová premiéra! Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, resp. v Informačním centru MěÚ či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 200,- Kč, předplatitelé KPH 100,- Kč


PÁTEK
27. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – BEDŘICH SMETANA – MÁ VLAST

Komorní orchestr Jaroslava Kociana. Cyklus symfonických básní: Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor, Blaník. Účinkují: Komorní orchestr Jaroslava Kociana, rozšířený o dechovou sekci Filharmonie Hradec Králové. Dirigent: Bohuslav Mimra Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, resp. v Informačním centru MěÚ či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 200,- Kč, předplatitelé KPH 100,- Kč


SOBOTA
28. 4. 2018

BENNEWITZ FESTIVAL 2018 – SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR BENDL

Hostem bude Pěvecké sdružení Dalibor Svitavy pod vedením sbormistrině Miroslavy Ducháčkové. Sbor Bendl vystoupí pod vedením Josefa Menšíka a Davida Lukáše. Klavírní doprovod Blanka Poukarová.
Sál hostince U Coufalů Přívrat / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné 200,- Kč, předplatitelé KPH 100,- Kč

PROGRAM
FESTIVAL 2022


20. 04. 2022

Jaroslav Svěcený

ZAHAJOVACÍ VEČER XXII ročníku Bennewitz Festivalu TAJEMSTVÍ ITALSKÝCH HOUSLÍ 17.- 19. STOLETÍ JAROSLAV SVĚCENÝ- housle a průvodní slovo MARTIN KOS- housle VIRTUOSI PRAGENSES- komorní orchestr Skladby italského a německého baroka zazní na housle Giuseppe Guadagniniho, Nicolo Amatiho, Giuseppe Guarneriho a dalších mistrů, které pocházejí z anglických, německých a italských soukromých sbírek. Jaroslav Svěcený si ke spolupráci přizval špičkové pražské sólisty a komorní hráče, kteří již tradičně vystoupí pod názvem Virtuosi Pragenses.  

Velký sál KC Česká Třebová
v 19:00 hodin / vstupné: 250,- Kč, předplatitelé KPH 125,- Kč

Koupit vstupenky


21. 04. 2022

Prague Cello Quartet

Jedinečný český soubor čtyř violoncellistů, kteří publiku nabízejí koncertní show složené nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje. Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, v Informačním centru v Městském muzeu, či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.  

Velký sál KC Česká Třebová
v 19:00 hodin / vstupné: 250,- Kč, předplatitelé KPH 125,- Kč

Koupit vstupenky


29. 04. 2022

Komorní orchestr Jaroslava Kociana Česká Třebová

Komorní orchestr Jaroslava Kociana Česká Třebová rozšířený o dechovou sekci členů FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ

dirigent: Bohuslav Mimra sólisté: Matouš Pěruška a Kristina Vocetková Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, v Informačním centru v Městském muzeu, či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.

Velký sál KC Česká Třebová
v 19:00 hodin / vstupné: 200,- Kč, předplatitelé KPH 100,- Kč

Koupit vstupenky


06. 05. 2022

Beatles Night

Filharmonie Hradec Králové Strhující výlet do hudební historie plné nezapomenutelných hitů Beatles. Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, v Informačním centru v Městském muzeu, či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.

Velký sál KC Česká Třebová
v 19:00 hodin / vstupné: 500,- Kč

Koupit vstupenky


07. 05. 2022

BENDL Česká Třebová

Sál hostince U Coufalů
v 19:00 hodin / vstupné: zdarma

Koupit vstupenky