Koncert

KPH 22/23 – 525. hudební večer – Petr Nekoranec (zpěv) + Ahmad Hedar (klavírní doprovod)

20. listopadu / Neděle / Malá scéna Česká Třebová / 180,- Kč / 19:00

Program_Nekoranec

Tenorista Petr Nekoranec, jedna z nejvýraznějších osobností mladé české pěvecké generace, je živou definicí pojmu „vycházející hvězda“. V letech 2018–2020 byl sólistou Státní opery Stuttgart. Od sezóny 2021/2022 je sólistou Opery Národního divadla v Praze. V roce 2017 se stal absolutním vítězem Mezinárodní soutěže Francesca Viñase v Barceloně, kde obdržel rovněž Cenu Plácida Dominga, roku 2021 získal 2. cenu ve Světové pěvecké soutěži Vincerò v Neapoli. Z domácích soutěží uveďme cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

Klavírista, zpěvák a korepetitor Ahmad Hedar se narodil do syrské rodiny a už od dětství zpíval ve sboru Pueri Gaudentes. Hru na klavír studoval u Jana Bartoše, Martina Ballého a Iriny Kondratěnko a poté na pražské AMU ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů, které vedli Paul Badura Skoda, Andrej Gavrilov, Zenon Fishbein ad.

Na toto představení platí abonentní průkazky, zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji v Inf. centru městského muzea, či v kulturním centru a 1 hodinu před začátkem u pokladny.

VSTUPENKY

online nákup