Soubory při KC

Divadelní soubor Hýbl

Českotřebovský ochotnický divadelní soubor Hýbl pod Kulturním centrem Česká Třebová.
Více informací na: https://www.facebook.com/hyblaci/

Výtvarná skupina Maxmilián

Skupina amatérských výtvarníků: Alice F., Marie H., Marta H., Ivana J., Pavla K., Ludmila P. Nataša P. a Mirek D.

více informací na: https://www.facebook.com/Maxmili%C3%A1n-1397401876956424/

Velký swingový orchestr Česká Třebová

Velký swingový orchestr (VSO) je amatérský soubor působící pod patronací Kulturního centra v České Třebové. U jeho vzniku (1980) stál dirigent Stanislav Vosyka a jazzově orientovaní hudebníci z širokého okolí České Třebové, Litomyšle, Svitav, Ústí nad Orlicí, Chocně, Letohradu, Lanškrouna a Hradce Králové. Významnou pomocí pro orchestr byla v jeho začátcích, i později, lektorská činnost členů Orchestru Gustava Broma, (Josef Audes, Mojmír Bártek a Jaromír Hnilička). Orchestr se zaměřil na interpretaci výhradně instrumentálních swingových skladeb ve stylu orchestru Glenna Millera. Hned první koncerty vzbudily u publika v České Třebové velkou odezvu a orchestr si získal radu příznivců.

Více informací na: http://www.vsoct.cz/ nebo https://www.facebook.com/vsoct

Loutkový divadelní soubor Čtyřlístek

Ochotnický loutkový divadelní soubor Čtyřlístek působí pod Kulturním centrem Česká Třebová. Byl založený v roce 1971 a až na drobné přestávky pokračuje ve hraní pohádek hlavně pro českotřebovské děti.
Loutkářská tradice v České Třebové se začala psát už v roce 1943 – souborů zde bylo postupně hned několik, později se pod Čtyřlístek sloučily. Do roku 2000 loutkáře vedl Jaroslav Žáček, v letech 2001–2006 Jiří Vencl, v období 2007-2022 Libuše Němcová.
Od roku 1966 soubor využívá zázemí v Malé scéně, kde je jeviště přizpůsobeno ke hraní s javajkami. Většina loutek je ze sedmdesátých let a představují opravdu poctivé a krásné řemeslo. Sami si loutky opravujeme, vyrábíme si kulisy a rekvizity. A hlavně – hrajeme s radostí a za dětský úsměv 😊
Více informací na Čtyřlístek – loutkové divadlo | Česká Třebová | Facebook