Přednáška

BLANKA KOSTŘICOVÁ UVÁDÍ PAVLA HOŠKA A TOMÁŠE VUČKU

2. října / Pondělí / Korzo Kulturního centra Česká Třebová / Zdarma / 19:00

Prof. Pavel Hošek, Ph.D. (*1973) je religionista, teolog a kazatel Církve bratrské. Přenáší religionistiku na Evangelické teologické fakultě UK v Praze. Zabývá se mimo jiné vztahem teologie a kultury a religionistickým výkladem krásné literatury. Knižně vydal takovéto analýzy díla J. R. R. Tolkiena, Carla Lewise, E. T. Setona a Jaroslava Foglara. Na českotřebovském večeru představí právě posledně jmenovanou knihu – Evangelium podle Jaroslava Foglara.

PhDr. Tomáš Vučka (*1977) je literární vědec, který působí v Ústavu české literatury a literární vědy na Filozofické fakultě UK. Na večeru v Kulturním centru bude prezentovat svou knihu Cesta za modrým světlem. Meditace nad texty Jaroslava Foglara.

PhDr. Blanka Kostřicová, Ph.D. přečte na úvod své recenze obou knih. Poté bude následovat autorské čtení obou hostů a beseda s nimi.

Přestože obě foglarovské knižní studie jsou psány s fundovanou odbornou erudicí autorů, jde zároveň o texty čtenářsky velmi přístupné, které jistě mohou potěšit všechny příznivce Foglarova díla a zájemce o ně.

Foglarovský večer se koná v pondělí 2. října v 19.00 v prvním patře Kulturního centra (korzo).   

Aktuálně

ZMĚNA PŘEDSTAVENÍ

Ze zdravotních důvodů rušíme představení Robot Radius.
Michal Pavlíček musí bohužel zrušit všechna svá vystoupení na jaře 2024.
Do našeho předplatného proto zařazujeme jako náhradní představení hru pražského Divadla V Řeznické Odvolání s Miroslavem Táborským a Filipem Cílem.
Představení Robot Radius zařadíme do podzimního abonmá. S Národním divadlem již termín řešíme.
Děkujeme za pochopení.

Aktuálně

Náhradní termín Dunaj

Náhradní termín koncertu skupiny Dunaj je 3. května 2024.