22. 1.
pondělí
Režisér Jaume Collet-Serra se po filmech Neznámý, NON-STOP a Noční běžec vrhnul na další spolupráci se svým oblíbeným Neesonem a opět to vypadá na zběsilou akční jízdu, tentokrát vlakem. Liam totiž hraje obchodního cestujícího, jehož rutinní záležitostí je ježdění do práce právě vlakem. Do jeho poklidné jízdy však jednoho dne vstoupí neznámá cizinka (Vera Farmiga), jenž mu nabídne vidinu snadného výdělku velké částky peněz. To však netušil, že se tím obrátí jeho život o 180 stupňů a dokonce o něj bude muset bojovat...Mládeži přístupno od 15 let, akční, thriller, titulky, 105 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
24. 1.
středa
Chcete mít lepší život? Nechte se zmenšit. Paul se to rozhodne risknout a nečekaně tím nastartuje své největší životní dobrodružství. Matt Damon ve filmu od režiséra Bokovky zjišťuje, jak velký může být život, když se zmenšíte. Režie: A. Payne Mládeži přístupno od 12 let, komedie, sci-fi, titulky, 135 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
26. 1.
pátek
Snímek představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. Režie: R. Dale, L. Fan, P. Weber Mládeži přístupno, dokumentární, český dabing, 95 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
27. 1.
sobota
Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Hrají: M. Myšička, J. Čvančarová, J. Vondráček... Režie: V. Karas Mládeži přístupno, komedie, rodinný, 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
29. 1.
pondělí
Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. Režie: D. Kobiela, H. Welchman Mládeži přístupno od 12 let, životopisný, drama, krimi, titulky, 88 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
31. 1.
středa
"To tedy byl porod!" vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!" je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje výstižně i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Hrají: K. Issová, L. Vlasáková, J. Dvořák, P. Kříž... Režie: F. Renč Mládeži přístupno od 12 let, komedie, 83 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
3. 2.
sobota
Nina a Ferdinand jsou největší kamarádi pod španělským sluncem. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby Nina nebyla malá holčička a Ferdinand velký býk. A to pořádně velký býk. Narodil se sice jako malé, rozpustilé telátko, ale časem vyrostl o pořádný kus do výšky, do délky i do šířky. Neznalí lidé by jej mohli považovat za nebezpečné, zuřivé monstrum, jenže Ferdinand je naštěstí ten nejroztomilejší a nejhodnější sudokopytník na světě, který nade vše miluje kytičky a nikdy by neublížil ani mouše. režie: C. Saldanha Mládeži přístupno, animovaná komedie, český dabing, 108 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 140,- Kč, děti do 15 let 120,- Kč
3D
Sdílet
5. 2.
pondělí
Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník. Hrají: M. Daniel, M. Dalecký, H. Třešňáková... Režie: M. Najbrt Mládeži přístupno od 15 let, komedie, 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120
7. 2.
středa
Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III (Charlie Plummer) a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka (Christopher Plummer), aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu, než peníze. Režie: R. Scott Mládeži přístupno od 15 let, drama, krimi, mysteriózní, titulky, 135 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
9. 2.
pátek
Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií. Hrají: A. Polívková, D. Gránský, K. Klausová, K. Zima... Režie: M. Cieslar Mládeži přístupno od 12 let, komedie, 98 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
10. 2.
sobota
Pokračování populární animované série je opět plné dobrodružství, humoru i kouzel. Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima. Hlavní hrdinkou příběhu je opět odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou, kdy mu u nohou pravidelně omdlévají mladé dívky. Režie: A. Tsitsilin Mládeži přístupno, animovaný, český dabing, 80 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 125,- Kč, děti do 15 let 100,- Kč
12. 2.
pondělí
V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Musejí se poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musejí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit? Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm… Režie: W. Ball Mládeži přístupno od 12 let, akční sci-fi, titulky, 140 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 150,- Kč
3D
Sdílet
14. 2.
středa
Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Ana se však nechce stát manželkou uvězněnou ve zlaté kleci a je rozhodnutá pokračovat v úspěšně rozjeté kariéře knižní redaktorky, což Christian snáší se skřípěním zubů. Režie: J. Foley Mládeži přístupno od 15 let, erotický thriller, titulky, 105 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 140,- Kč
16. 2.
pátek
Dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu. V tomto období se ale po dlouhých 10 letech zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím. Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Nic nepíše lepší scénář, než život sám. Režie: M. Linhart Mládeži přístupno, dokument, 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
17. 2.
sobota
Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. Režie: L. Unkrich, A. Molina Mládeži přístupno, animovaná komedie, český dabing, 105 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 100,- Kč
19. 2.
pondělí
V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku. Režie: C. Eastwood Mládeži přístupno od 15 let, drama, titulky
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
23. 2.
pátek
Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Hrají: M. Hamill, C. Fisher, A. Driver... Režie: R. Johnson Mládeži přístupno, akční, dobrodružný, sci-fi, český dabing, 150 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
24. 2.
sobota
Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou. Vtrhla k nim doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm. Dug se nakonec díky náhodě ocitá přímo uprostřed nepřátelského území a tam vsadí budoucnost svého kmene do podivné hry, ve které se dvě stejně velké skupiny bojovníků snaží kopat do kožené koule. Režie: N. Park Mládeži přístupno, animovaná komedie, český dabing,
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 125,- Kč, děti do 15 let 100,- Kč
26. 2.
pondělí
Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít. Hrají: L. Vlasáková, V. Cibulková, S. Rašilov, S. Sandeva... Režie: M. Cieslar Mládeži přístupno od 12 let, komedie,
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč
28. 2.
středa
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. „Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Hrají: J. Budař, J. Dulava, J. Lábus... Režie: J. Švankmajer Mládeži přístupno od 12 let, komedie, drama, 98 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč