25. 11.
sobota
Snímek z produkce BBC Earth Films, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit. Mládeži přístupno, český dabing, 95 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 80,- Kč
27. 11.
pondělí
V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... Hrají: N.Dobrev, E. Page, K. Sutherland... Režie: N. A. Oplev Mládeži přístupno od 12 let, mysteriozní, thriller, titulky, 110 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
28. 11.
úterý
Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. Hrají: A. Mišík, H. Vagnerová, V. Machuta... Režie: M. Kopp Mládeži přístupno, komedie, 95 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
29. 11.
středa
Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je "decentní zábava" neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Režie: E. Toledano, O. Nakache Mládeži přístupno, komedie, titulky 115 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 80,- Kč
2. 12.
sobota
Náš kamarád Paddington se už šťastně usadil s rodinou Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám jeho tety Lucy, začne pracovat. Cesta za dobrodružstvím začne, když je tento dárek ukraden... Režie: P. King Mládeži přístupno, animovaná komedie, český dabing, 103 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
4. 12.
pondělí
Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem (Lukáš Melník), jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou (Barbora Poláková), extrovertním vtipálkem Tomášem (Jaroslav Plesl) a znalcem historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina) spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví i v legendární hospodě Ponorka v historickém centru svého rodného města, kam chodí také odvázaná „Batrflaj" (Pavlína Štorková) a „dvorní" psychoterapeutka kvarteta Sylva (Lenka Krobotová). Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost a s ní vytoužený pocit štěstí. Režie: M. Krobot Mládeži přístupno od 12 let, komedie, 93 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
6. 12.
středa
Příběh založený na skutečných událostech vypráví o pohledném a dobrodružném muži Robinu Cavendishovi (Andrew Garfield). Ten se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co ve věku 28 let od krku dolů zcela ochrne a je obeznámen s faktem, že mu zbývají pouhé tři měsíce života. On a jeho oddaná žena Diana (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám. Režie: A. Serkis Mládeži přístupno od 12 let, životopisný, romantický, titulky, 117 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
10. 12.
neděle
Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. Režie: M. Kotík, I. Jevlannikova Mládeži přístupno, animovaná komedie, 85 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
14. 12.
čtvrtek
Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a posílá svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta Maillarda a nadaného umělce z bohaté rodiny Édouarda Péricourta. Albert skončí po výbuchu zasypaný v zákopu a Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zásáhne střepin a přijde o kus obličeje. Toto znetvoření ovlivní životní příběh obou vojáků i po demobilizaci... Režie: A. Dupontel Mládeži přístupno od 12 let, drama, komedie, titulky, 117 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
16. 12.
sobota
Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. Hrají: M. Hamill, C. fisher, A. Driver... Režie: R. Johnson Mládeži přístupno, dobrodružný, fantasy, sci-fi, český dabing, 150 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 140,- Kč
3D
Sdílet
17. 12.
neděle
Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 16.00 hodin / Vstupné: zdarma
Sdílet
20. 12.
středa
Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnější období roku. Ale určitě ne pro mámy! Tři matky rebelky (Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn) už mají dost věčného úklidu, vaření, vyzdobovania a shánění perfektních dárků pro celou rodinu (a občas i pro sebe, aby tatínkové neměli starosti). Proto se vzbouří a rozhodnou, že tento rok si Vánoce konečně chtějí pořádně užít i ony. Akorát netuší, že brzy se ohlásí hosté, kteří s jejich představou dokonalých svátků asi nebudou úplně souhlasit - jejich vlastní matky ... Režie: J. Lucas, S. Moore Mládeži přístupno od 15 let, komedie, titulky 116 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
22. 12.
pátek
Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí. Hrají: A. Fialová, I. Lupták, A. Geislerová, K. Melíšková... Režie: J. Hřebejk Mládeži přístupno, drama, komedie, 113 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
23. 12.
sobota
Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Režie: J. Kasdan Mládeži přístupno, dobrodružný, fantasy, akční, komedie, český dabing
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 140,- Kč
3D
Sdílet
26. 12.
úterý
Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií.Hrají: A. Polívková, D. Gránský, K. Klausová, K. Zia, J. Kohák, M. Vašut...Režie: M. Cieslar Mládeži přístupno, komedie, 98 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
27. 12.
středa
Přání k mání vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují. J. Čvančarová, M. Myšička, V. Jandák, J. Vondráček... Režie: V. Karas Mládeži přístupno, pohádka, 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
30. 12.
sobota
Ferdinand je velký býk s velkým srcem. Je to roztomilé, leč trochu nešikovné až groteskně působící stvoření, které ale neznalí lidé považují za nebezpečné a zuřivé monstrum. Režie: C. Saldanha Mládeži přístupno, animovaná komedie, český dabing
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč, děti do 15 let 110,- Kč