program - nejbližší akce

25. 2.
neděle
Výstava Michala Horáka. Vernisáž 8. 2. 2018 v 17.00 hod. Vstupné dobrovolné. Otevřeno denně 9.00 - 12.00 a 14.00 - 17.00 hodin.
Výstavní síň C Česká Třebová / Začátek v 10.46 hodin
Sdílet
27. 2.
úterý
Jiří Válek - flétna, Cyrille Oswald – flétna, Robert Fischmann – flétna, David Fárek – flétna, Vít Pospíšil – flétna a piano, Taras Voloschuk – kontrabas, Daniel Šoltis - bicí Unikátní projekt 5 flétnistů a multiinstrumentalistů pod vedením holandského saxofonisty a flétnisty Cyrille Oswalda. Na toto představení platí abonentní průkazky, zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji v Inf. centru MěÚ a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč.
28. 2.
středa
Pořádá ZUŠ Česká Třebová. Sledujte plakáty!
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet
4. 3.
neděle
Hastrman Tarman bydlí v rybníčku na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství. Autor a režie : Dana Pražáková Hudba : Radim Linhart Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, resp. v Informačním centru MěÚ či v kanceláři KC a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 15.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
5. 3.
pondělí
Hra o vztahu dvou žen, matky a dcery. Osvěžující komediální akcent vnáší do hry krom neustálého špičkování se matky s dcerou i postava bývalého astronauta, opilce a sukničkáře. Hrají: J. Janěková, J. Čvančarová, A. Pyško, M. Holubcová, J. Kačer… Režie: V. Čermáková Na toto představení platí abonentní průkazky, zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji v Inf. centru MěÚ a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 330,- Kč
6. 3.
úterý
Pořádá ZUŠ Česká Třebová. Sledujte plakáty!
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet

kino - nejbližší akce

26. 2.
pondělí
Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít. Hrají: L. Vlasáková, V. Cibulková, S. Rašilov, S. Sandeva... Režie: M. Cieslar Mládeži přístupno od 12 let, komedie,
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč
28. 2.
středa
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. „Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Hrají: J. Budař, J. Dulava, J. Lábus... Režie: J. Švankmajer Mládeži přístupno od 12 let, komedie, drama, 98 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
3. 3.
sobota
Obec Lukov v krásných Hostýnských horách si žije svými běžnými radostmi i starostmi. Co se ale stane, když se skupinka dětí pustí do odhalování místní pověsti, kterou až do teď všichni považovali za pohádku? Hrají : M. Dejdar, M. Zounar, K. Brožová, F. Blažek....Režie: J. Novák Mládeži přístupno, rodinný, pohádka, 110 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
7. 3.
středa
Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan. Hrají: M. Robbie, A. Janney, S. Stan... Režie: C. Gillespie Mládeži přístupno od 15 let, komedie, životopisný, drama, titulky, 120 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
11. 3.
neděle
V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Ale Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu. Režie: N. Cleary, A. Stadermann Mládeži přístupno, animovaný, rodinný, český dabing, 85 min
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
12. 3.
pondělí
Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... Režie: J. Vejdělek Mládeži přístupný, komedie, drama, 90 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč