• 13. ročník mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka

program - nejbližší akce

30. 9.
sobota
Jan Hora (CZ) - varhany
kostel sv. Jakuba Většího / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 150,- Kč
4. 10.
středa
Pořádá ZUŠ Česká Třebová, sledujte plakáty.
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet
7. 10.
sobota
Vox in Rama (FR) / zpěv, Jan Lorenc (CZ) / varhany, Guillaume de Machaut / Messe de Nostre Dame
Česká Třebová, rotunda sv. Kateřiny / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 200,- Kč
10. 10.
úterý
...jsou vždy nějaké vrstvy. Byť jen okraj naší existence. V sobě jsi jedině ty. Nepoznatelný. Výstava fotografií Lucie Anny Přerovské Vernisáž 10. října v 18.00 hod. Otevřeno denně od 9-12 hod. a 14-17 hod. Vstupné dobrovolné.
Výstavní síň KC Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet
13. 10.
pátek
Je očkování bezpečné a skutečně nutné? Jaké jsou nežádoucí účinky očkování? Pořáda Rodinné centrum ROSA Č. Třebová a Geodezie Č. Třebová Vstupné: v předprodeji v RC ROSA 100 Kč na místě 120 Kč
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 16.00 hodin
Sdílet
14. 10.
sobota
Jana Ženková (CZ) / zpěv, Jan Lorenc (CZ) / varhany, Skladby autorů: A. V. Michna, J. Pachelbel, J. Tůma
Řetová, kostel sv. Marie Magdaleny / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 100,- Kč

kino - nejbližší akce

27. 9.
středa
Alici je čtyřicet, má dvě děti, rozešla se s manželem a vrací se zpátky do města, kde se narodila a vyrostla. Zpátky ke kořenům! Doma si chce utřídit myšlenky a začít znovu od začátku. Vždyť život začíná až po čtyřicítce, říká se. Nemůže existovat lepší start než narozeninová party s kamarádkama! „Na svoje narozeniny to vždycky přeženu, utrhnu se ze řetězu.. a pak zpátky do normálu." těší se Alice. S návratem do normálu to ale nebude vůbec žhavé a její život nabere zcela nečekaný směr. Na oslavě potkává tři mladíky, s jedním z nich stráví noc a všem pak nabídne, že u ní mohou chvíli bydlet. Najednou má v domě o dost větší rodinu a také nebezpečně se rozvíjející romantický vztah, snad dokonce lásku. A pak se ve dveřích objeví bývalý manžel s kufrem v ruce.
velký sál Kulturního centra / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
2. 10.
pondělí
Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
4. 10.
středa
Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti...Hrají: J. Renner, E. Olsen, J. Jones... Režie: T. Sheridan Mládeži přístupno od 12 let, akční, krimi, mysteriózní, 107 min., titulky
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
7. 10.
sobota
Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Režie: M. Kotík, I. Evlanniková Mládeži přístupno, animovaná komedie, 85 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
9. 10.
pondělí
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. Hrají: R. Gosling, H. Ford... Režie: D. Vileneuve Mládeži přístupno od 12 let, sci -fi, thriller, titulky
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
10. 10.
úterý
Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině. Hrají: O. Vetchý, T. Voříšková, A. Grec... Režie: Jan Svěrák Mládeži přístupno, drama, komedie, 111 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč