• 13. ročník mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka

program - nejbližší akce

10. 10.
úterý
...jsou vždy nějaké vrstvy. Byť jen okraj naší existence. V sobě jsi jedině ty. Nepoznatelný. Výstava fotografií Lucie Anny Přerovské Vernisáž 10. října v 18.00 hod. Otevřeno denně od 9-12 hod. a 14-17 hod. Vstupné dobrovolné.
Výstavní síň KC Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet
21. 10.
sobota
Petr Vacek (CZ) / varhany, Kateřina Holá (CZ) / varhany, Skladby autorů: Ch. M. Widor, Z. Pololáník, A. Tučapský, P. Eben
Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 100,- Kč
29. 10.
neděle
Agentura ArtWay Praha uvádí: Sněhová Královna očarovala Káje pomocí jednoho malého střípku z jejího kouzelného zrcadla a uvěznila ho ve svém osamělém světě, kde není místo pro lásku. Gerda se snaží svého přítele Káje najít i navzdory dlouhé pouti k sněhovému království. Pomůže jí Květinová dáma nebo Havran? Proč musí Finka s Laponkou péct spoustu muffinů, proč Loupežnická dcerka nemá žádné kamarády a princ s princeznou třídí dobré sny od špatných? Podaří se Gerdě zachránit Káje? Režie a úprava: Jana Micenková Hrají: Dagmar Jegerová, Martina Balážová, Lucie Julínková a Vladimír Bastl.
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 15.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
30. 10.
pondělí
Pořádá ZUŠ Česká Třebová, sledujte plakáty.
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet
31. 10.
úterý
Klicperovo divadlo Hradec Králové - Manželé Dawn a Alan přijdou na návštěvu k sousedům, manželům Oliverovi a Emily. V obýváku se tak střetne metropolitní kavárna s kulturou plechovkového piva a na povrch vyplouvají dávné ambice, touhy i předsudky.
velký sál Kulturního centra / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 300,- Kč
1. 11.
středa
Pořádá ZUŠ Č. Třebová, sledujte plakáty
Malá scéna Česká Třebová / Začátek v 18.00 hodin
Sdílet

kino - nejbližší akce

21. 10.
sobota
Když temná síla ohrožuje Ponyville, vydají se naši kamarádi na cestu až na konec bájné Equestrie, protože musí zachránit svůj milovaný domov. Na cestě je čeká velké dobrodružství a spousta nových přátel. Režie: J. Thiessen Mládeži přístupno, animovaný, český dabing, 99 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč
23. 10.
pondělí
Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce. Hrají: H. Vagnerová, A. Mišík, J. Komínek, T. Matonoha...Režie: M. Kopp Mládeži přístupno, komedie, 95 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 120,- Kč
24. 10.
úterý
Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. Režie: O. Sommerová Mládeži přístupno, dokument, 83 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 60,- Kč
25. 10.
středa
Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. Hrají: K. Winnick, G. Butler... Režie: D. Devlin Mládeži přístupno od 12 let, akční, sci-fi, thriller, titulky,109 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 19.00 hodin / Vstupné: 130,- Kč
26. 10.
čtvrtek
Richard je vrabec. A všichni to ví. Všichni kromě Richarda. Malý ptačí sirotek vyrůstá v čapí rodině, má čapího bráchu, čapí mámu, čapího tátu a je samozřejmě přesvědčený, že sám se narodil jako čáp. Jenže přijde čas, kdy jeho adoptivní rodina vyráží na zimu do teplých krajů a Richarda musí nechat doma. A tak začíná velkolepé ptačí odysea. Čáp nečáp, vrabec nevrabec, Richard nemá svoje křídla pro nic za nic a vyráží do dálné Afriky na vlastní pěst. Cestou přes celou Evropu potkává bláznivou sovu Olgu s neviditelným imaginárním přítelem jménem Oleg a také ješitného egocentrického papouška Kikiho, který ze všeho nejraději zpívá disko a tak trochu mimochodem se děsí výšek. Režie: T. Genkel, R. Memari Mládeži přístupno, animovaný, český dabing, 84 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 50,- Kč
28. 10.
sobota
Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli, tajnými bojovníky a držiteli titulu LEGO Master Builder, zapojí do bitvy o Ninjago City. Pod vedením vtipem sršícího a učitele kung fu Mistra Wu musí porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob, který je shodou okolností také Lloydovým otcem. Režie: Ch. Bean Mládeži přístupno, animovaný, akční, komedie, český dabing, 97 min.
Velký sál KC Česká Třebová / Začátek v 17.00 hodin / Vstupné: 110,- Kč